Seuramestaruudet

Seura on vuodesta 1999 asti järjestänyt seuramestaruudet eli Gyllenberg Trophy-kilpailun. Mestaruuksiin kuuluu kolme eri luokkaa, josta helpoin luokka otettiin mukaan 2017. Kaikissa luokissa voittajaksi palkitaan se, jolla on parhaimmat yhteispisteet Peikin tallin tiistakisojen este-ja kouluosakilpailuista. Jos ratsastaja on mennyt useamman radan, paras tulos kummastakin osakilpailusta on huomioitu.

Luokat ovat olleet seuraavat

  1. Koulu perusmerkki/esteet 40cm
  2. Koulu Helppo C/esteet 60cm
  3. Koulu Helppo B/esteet 70cm tai 80cm

Gyllenberg Trophy-kilpailu järjestettiin vuosittain 1999-2010 ja kilpailu jatkui taas 2017. Alla on tulokset kaikista menneistä vuosista ja voittajat eri luokista. (2018 ensimmäisessä luokassa ei palkittu ketään, koska osallistujia ei ollut riittävästi)

1. Perusmerkki/esteet 40cm

2017 Minea Kärkkäinen (Abraxa, Ratira)
2019 Eveliina Jormalainen (Robinson)

2. HeC/esteet 60cm

1999 Fanny Kullberg (Brendon Merlin)
2000 Tiia Jussila (Classic Cassie)
2001 Linda Vänskä (Gazon, Vokkeriina II)
2002 Terhi Paavola (Xanios 4)
2003 Satu Rastas (Brandy II, Ein Karelia)
2004 Anna Savilampi (Ruanda, Merry Frances)
2005 Nafi Sagne (Ruanda, Vokkeriina II)
2006 Tuuli Sopanen (Tizian II, Barbarosa)
2007 Saara Hirvonen (Heather, Charming Surprise)
2008 Annika Westerlund (Filius, Merry Pepper)
2009 Taija Maunula (Tizian II)
2010 Pia Holmberg (Heather, La Mass)
2017 Lotta Huisman (Kabatsokk)
2018 Sanni Väyrynen (Caralahti, Chyla J)
2019 Coco Örn (Rufus)

3. HeB/esteet 70cm tai 80cm

1999 Riikka Holopainen (Christoffer)
2000 Riikka Holopainen (Tiny Little Flea, Cerber)
2001 Anna Vähäkuopus (Ticino, Cheer)
2002 Anna Vähäkuopus (Lucky, Cheer)
2003 Eerika Pawli (Freeman, Ticino)
2004 Liisa Heikkinen (Lucky, Cheer)
2005 Kira Saxberg (Manolita)
2006 Eerika Pawli (Alphons, Lucky)
2007 Erika Hanhisuanto (Ricky Zachariah, Fairly Gino)
2008 Hanna-Leena Mustonen (Pairon)
2009 Eerika Pawli (Alphons, Jessica)
2010 Milla Raiski (Penfold, Rigoletto)
2017 Tiia Harki (Calasca De la ferme blance, Wybo)
2018 Silja Hämäläinen (Chyla J, Greenville WV)
2019 Inkeri Haakana (Kabatsokk, Ratira)